Для бізнесу. Забезпечення дотримання принципу прозорості має важливі позитивні наслідки для бізнесу, бо забезпечую передбачуваність політики та дій як України, так і країн ЄС у сферах, що охоплюються УА. Вчасне оприлюднення інформації про очікувані зміні економічної політики тощо дозволяє краще підготуватись до цих змін. Більш того, зобов’язання у сфері прозорості дозволяють бізнесу або напряму, або через бізнес-асоціації впливати на заплановані регуляторні зміни через коментарі та роз’яснення. Також бізнес може безкоштовно отримати інформацію про вже діючи заходи, що важливо для планування діяльності, зокрема у випадку виходу на нові ринки. Разом з механізмами вирішення спорів та механізмами посередництва механізми дотримання прозорості створюють інституційну основу для захисту інтересів бізнесу в рамках цієї Угоди.
Для державного сектору. Зобов’язання щодо дотримання принципу прозорості вимагає від держави підвищення ефективності управління процесом прийняття рішень, зокрема забезпечення повідомлення про очікувані зміни заходів загального застосування, впровадження механізмів проведення ефективного обговорення / консультацій з усіма зацікавленими сторонами та, що важливо, врахування їх коментарів у прийнятті остаточних рішень. Іншою важливою складовою забезпечення принципів прозорості, недискримінації та належного управління є створення та підтримка роботи незалежних і неупереджених суддів та інших трибуналів, тобто проведення судової реформи.
Реалізація УА вимагатиме створення контактного пункту, відповідального за дотримання принципу прозорості, а також ефективних механізмів координації та обміну інформацією між цим контактним пунктом та іншими органами державної влади, оскільки робота цього контактного пункту вимагатиме співпраці з усіма державними установами, які пов’язані з процесом прийняття або реалізації заходів загального застосування.