(1) Свободу об’єднань та ефективне визнання права на колективні збори;
(2) Усунення всіх форм примусової чи обов’язкової праці;
(3) Фактичне викоренення дитячої праці;
(4) Усунення дискримінації стосовно зайнятості і професії.
Для бізнесу. Підтвердження гарантій дотримання високих екологічних стандартів та забезпечення дотримання принципів застосування превентивних заходів та відшкодування заподіяної навколишньому природному середовищу шкоди може мати короткотермінові негативні наслідки для екологічно шкідливих виробництв, бо передбачені в Угоді інституційні механізми моніторингу за дотриманням екологічних стандартів підвищать тиск на ці підприємства дотримуватись відповідних екологічних стандартів. Відповідно, зростуть видатки підприємств на дотримання таких стандартів. Це стосуватиметься в першу чергу видобувної галузі, промисловості, що займається виробництвом і розподіленням електроенергії, газу та води, хімічної промисловості, металургійного виробництва.
Водночас, виконання УА сприятиме розвиткові бізнесу, пов’язаного з відновлюваними джерелами енергії, виготовленням екологічно чистий товарів тощо. Зокрема, можуть виграти органічне сільське господарство, біоенергетика та інші види енергетики, що займаються відновлюваними джерелами енергії, виробництво «екологічно-дружної» побутової хімії тощо.
Сприяння використанню енергозберігаючих технологій матиме позитивний вплив на структуру української економіки у довгостроковій перспективі.
Україна в цілому дотримується міжнародно-визнаних стандартів праці, тому додаткові гарантії їх дотримання не мають призвести до суттєвого зростання видатків українських підприємств.
Для домогосподарств. Гарантії дотримання високих стандартів охорони навколишнього природного середовища та стандартів праці має позитивно позначитись на населенні, бо це сприятиме здоров’ю та довголіттю людей. Також сприяння використанню екологічного маркування товарів зумовить кращу поінформованість споживачів.
Використання вищих екологічних стандартів означатиме збільшення видатків підприємств на дотримання цих стандартів, що може негативно вплинути як на зайнятість, так і на рівень доходів населення. Ринок праці, ймовірно, потребуватиме нових фахівців, які зможуть забезпечити розробку і дотримання вищих екологічних стандартів у всіх сферах життя суспільства.
Угода передбачає інституційні механізми контролю громадянського суспільства за дотриманням принципів сталого розвитку в екологічній, економічній та соціальній політиці держави. Це може посилити вплив відповідних громадських організацій та краще представництво інтересів населення та майбутніх поколінь у виробленні державної політики.
Для державного сектору. Забезпечення високих екологічних стандартів та дотримання міжнародно-визнаних стандартів праці визначає необхідність подальшої модернізації та підвищення ефективності відповідних державних структур. Особливо важливим буде моніторинг за дотриманням вже існуючих стандартів, а також поступова гармонізація з відповідними нормами і практиками ЄС.