Друк

Глобальні захисні заходи

Зміст домовленості:

  • Україна та ЄС підтвердили можливість застосування захисних заходів у взаємній торгівлі відповідно до прав та зобов’язань, що передбачені статтею ХІХ ГАТТ 1994 та Угодою СОТ про захисні заходи. ЄС також зберіг за собою права та зобов’язанні, передбачені в статті 5 Угоди СОТ про сільське господарство, крім випадків преференцій, що надані цією Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.
  • Преференційні правила походження не застосовуються до цієї частини УА.
  • Сторони зобов’язались дотримуватись принципів прозорості у проведенні розслідувань та застосуванні захисних заходів, зокрема в тому, що стосується офіційного повідомлення, надання інформації, надання можливості проведення консультацій, у тому числі двосторонніх.
  • Захисні заходи мають вживатись у такий спосіб, який матиме найменший вплив на двосторонню торгівлю.

Оцінка можливих наслідків:

Для бізнесу. Україна та ЄС підтвердили можливість застосування у взаємній торгівлі захисних заходів на основі Угоди СОТ про захисні заходи. Це зобов’язання не обмежено у часі і дозволяє українським виробникам ініціювати відповідні розслідування у випадку стрімкого зростання імпорту, що завдає або може завдати шкоди національному виробництву. Водночас, таке саме право мають і європейські виробники. Таким чином, ця стаття не змінила існуючий статус-кво.

Для державного сектору. Підтвердження прав та зобов’язань сторін щодо застосування захисних заходів на основі Угоди СОТ не міняє існуючу систему застосування захисних заходів. Водночас існуюча в Україні практика застосування захисних заходів свідчить про необхідність подальшого узгодження законодавства та механізмів його застосування у цій сфері з положеннями відповідної Угоди СОТ.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua