Друк

Вивізне (експортне) мито

Зміст домовленості:

  • Сторони зобов’язались не запроваджувати або зберігати в силі будь-які мита, податки та інші еквівалентні заходи, що накладаються на вивезення товарів.
  • Експортні мита, що діють в Україні, повинні поступово анулюватись відповідно до узгодженого графіку протягом 10 років, починаючи з дати набуття чинності Угодою. Зокрема, для живої худоби, шкіряної сировини, насіння деяких видів олійних культур та брухту легованих чорних металів, брухту кольорових металів та напівфабрикатів з їх застосуванням – протягом десяти років, для брухту чорних металів – протягом восьми років.
  • Водночас Україна може застосовувати захисні заходи щодо вивізного мита впродовж 15 років з дати набрання чинності Угодою у випадку, якщо впродовж будь-якого одного року після набуття Угодою чинності, сумарний обсяг експорту з України до ЄС по кожному визначеному коду УКТЗЕД перевищує визначений граничний обсяг.
  • Захисні заходи мають форму додаткового збору, граничний розмір якого узгоджений в рамках Угоди.
  • Умови прозорості застосування захисних заходів (додаткового збору) передбачають, що Україна якнайшвидше повідомлятиме ЄС про намір застосувати заходи, надаватиме відповідну інформацію, а також запросить ЄС на консультацій стосовно застосування заходів, причому ніякі заходи не застосовуватимуться протягом 30 днів з дня запрошення на консультації.
  • Україна зобов’язалась гарантувати достовірність, адекватність та загальнодоступність інформації, що використовується як доказ для застосування заходів.

Оцінка можливих наслідків:

Для бізнесу.Поступове скасування експортного мита стимулюватиме експорт цих товарів, водночас підвищуючи внутрішню ціну на нього. За рахунок тривалого перехідного періоду виробники мають можливість адаптуватись до змін. Як очікується, скасування експортних мит може мати негативні наслідки для металургії, меншою мірою для виробництваолії з насіння олійних культур та шкіряного виробництва.

Для домогосподарств. Скасування вивізних мит на олійні культури може негативно позначитись на вартості олії, хоча цей вплив буде дуже незначним, зважаючи на високий рівень конкуренції на ринку та існування численних замінників.

Для державного сектору.Скасування вивізних мит знизить доходи державного бюджету, які, ймовірно, будуть повністю компенсовані зростанням експорту.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua