Друк

Відносини із Енергетичним Співтовариством

Ключові положення:

  • Визнається, що у випадку конфлікту інтересів між положеннями цієї УА та положеннями Договору про заснування Енергетичного Співтовариства від 2005 року чи положеннями іншого законодавства ЄС на основі цього Договору, пріоритет надається положенням Договору про заснування Енергетичного Співтовариства чи положеннями іншого законодавства ЄС на основі цього Договору.
  • В процесі імплементації норм цієї УА та вирішення спорів щодо сумісності затвердженого законодавства, перевага повинна надаватися прийняттю законів чи інших нормативно-правових актів, що сумісні із положеннями Договору про заснування Енергетичного Співтовариства від 2005 року або відповідають подібному законодавству ЄС.[1] Жодна із Сторін не може використовувати положення щодо врегулювання спорів в цій УА з метою порушення відповідних норм Договору.

Оцінка можливих наслідків:

Для державного сектору. Україна є повноправним членом Енергетичного Співтовариства з лютого 2011 року та прийняла ряд зобов’язань щодо адаптації національного енергетичного законодавства до вимог законодавства ЄС (2-й та 3-й Енергетичні Пакети). Загалом, запропоновані норми закріплюють факт вищого пріоритету імплементації саме зобов’язань перед Енергетичним Співтовариством, що є логічним кроком, оскільки останні є більш всеосяжними та деталізованими, ніж досить загальні норми даної УА. Підкреслення цього факту в УА свідчить про важливість намірів з боку ЄС створити інтегрований внутрішній енергетичний ринок із залученням до цього процесу України, використовуючи саме інструмент Енергетичного Співтовариства. На жаль, сьогодні Україна не може продемонструвати суттєвого прогресу у виконанні своїх зобов’язань перед Енергетичним Співтовариством, і тому подальша імплементація більшої частини вимог даної УА в національне законодавство України буде дуже тісно пов’язана із вищезгаданими зобов’язаннями.


[1] При визначені відповідності до уваги мають бути прийняті рішення, що були прийняті у відповідності із статтею 91 Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua