Друк

Торговельні умови

Зміст домовленості:

  • Загальні умови імпорту Сторони-імпортера мають застосовуватись до всієї території Сторони-експортера. Імпортер має інформувати експортера про всі умови, які останньому необхідно виконати для перетину території імпортера і надати формуляри необхідних сертифікатів та іншої документації.
  • Нотифікації щодо змін або пропозицій змін до відповідного законодавства мають відповідати Угоді СОТ про СФЗ та наступним рішенням, та враховувати час транспортування продукції від експортера до імпортера під час встановлення дати набрання чинності відповідним регулюванням Сторони-імпортера. Якщо Сторона-імпортер не виконала цю умову, вона має застосовувати попереднє регулювання до продукції Сторони-експортера протягом 30 днів з моменту набрання чинності відповідними змінами умов імпорту.
  • Протягом 90 днів після дати прийняття рішення про визнання еквівалентності, Сторони мають вжити необхідні законодавчі та адміністративні заходи щодо здійснення визнання еквівалентності щодо визначеного переліку товарів в галузях та підгалузях, для яких всі відповідні СФЗ Сторони-експортера визнаються Стороною-імпортером як еквівалентні.
  • З дати набрання чинності УА значна частина сільськогосподарських товарів не вимагатиме отримання дозволу для імпорту.
  • Для цілей імпорту тваринницької продукції та на прохання Сторони-експортера, що супроводжуються відповідними гарантіями, Сторона-імпортер має попередньо схвалити переробні підприємства без проведення попередніх інспекцій окремих підприємств. Таке схвалення відбувається на умовах, визначених у додатку до Угоди, зокрема щодо типу підприємства і процедур верифікації.

Оцінка можливих наслідків:

Для бізнесу. Стаття направлена на поліпшення торгівлі, як-то зменшення кількості дозволів на імпорт, зменшення перевірок тощо. Це матиме позитивний вплив на бізнес.

Для державного сектору. Для отримання переваг від цієї статті велика увага має приділятись налагодженню механізму ефективного обміну інформацією між ЄС й Україною та наданню, а отжей наявності, повної інформації стосовно різних питань сфери СФЗ для досягнення взаємовигідних результатів консультацій. Велика роль тут відводиться налагодженню співпраці державного сектору і бізнесу.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua