Друк

Підкомітет з управління санітарними та фіто-санітарними заходами

Зміст домовленості:

  • Ця стаття створює Підкомітет з управління санітарними та фіто-санітарними заходами. Перша зустріч Підкомітету має відбутись через три місяці після набрання чинності УА, та потім за вимогою однієї із Сторін, але не рідше одного разу на рік. Зустріч може проводитись у формі відео- або аудіо конференції.
  • Основними функціями Підкомітету є:
  •  
    • контроль за впровадженням положень цієї Глави та вивчення всіх питань, які можуть виникнути у зв'язку з впровадженням, а також розгляд усіх питань, що стосуються цієї Глави,
    • перегляд та внесення змін до відповідних додатків до цієї Глави, а також вироблення рекомендації для інших органів відповідно до  положень УА.
  • Сторони домовились за необхідності створювати технічні робочі групи, що будуть складатись з експертів-представників Сторін, які визначатимуть наукові і технічні питання, пов’язані з реалізацією положень цієї Глави.
  • Будь-які рішення, рекомендації, звіти або інші дії Підкомітету або будь-якої групи, що створена Підкомітетом, що пов'язані з отриманням дозволів на імпорт, обміну інформацією, дотриманням вимог прозорості, визнанням регіоналізації, еквівалентністю заходів тощо, мають прийматись Сторонами на основі консенсусу.

 

Оцінка можливих наслідків:

Для бізнесу (компаній). Для отримання переваг від реалізації цієї Глави, як і багатьох інших, бізнесу потрібно постійно співпрацювати з органами державної влади для донесення свого бачення щодо актуальних питань СФЗ та врахування цих питань у роботі та рішеннях Підкомітету з СФЗ та в результаті діях України у торгівлі з ЄС.

Для державного сектору. Підкомітет з СФЗ буде виступати своєрідною платформою для вирішення питань між торговельними партнерами – ЄС та Україною – для виконання принципу прозорості. Компетентні органи матимуть провести певні роботи для налагодження роботи Підкомітету, що вимагатиме певних фінансових і часових витрат.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua