Для бізнесу. Вжиття еквівалентних захисних заходів торговельним партнером у разі необхідності сприятиме кращому захисту ринку від поширення хвороб та інших чинників, що створюють серйозну загрозу здоров’ю людей, тварин або рослин. Це вимагає більшої відповідальності від компаній кожної із сторін щодо швидкого застосування відповідних заходів або запиту додаткової інформації (консультацій) на рівні бізнесу після отримання повідомлень від торговельних партнерів або компетентних органів.
Для домогосподарств. Споживачі отримають позитивний вплив від вищого рівня захисту їх здоров’я і безпеки, водночас сплачуючи за це вищі ціни за харчові продукти.
Для державного сектору. Компетентні органи мають швидко реагувати на спалахи хвороб або інші ризики, що виникають на українському ринку, а також чинити відповідні дії у разі спалахів хвороб або ризиків на ринках торговельних партнерів. Компетентні органи мають проводити захисні заходи на рівні країни (макрорівні), а також надавати інструкції та контролювати бізнес у проведенні захисних заходів на рівні компаній (мікрорівні). Важливим елементом є підвищення освіти фахівців компетентних органів, щоб вони могли своєчасно надсилати нотифікації та надавати відповіді на запити додаткової інформації, що може вимагатись торговельним партнером для з’ясування ситуації, та професійно реагувати на нотифікації торговельних партнерів. У разі дотримання цієї процедури, вплив на державний сектор буде позитивним за винятком витрат, які доведеться понести компетентним органам для проведення і контролю захисних заходів та підвищення кваліфікації відповідальних співробітників.