Друк

Захисні заходи

Зміст домовленості:

  • Якщо Сторона-імпортер застосовує якийсь захід, що передбачає контроль над факторами, що можуть створити серйозні ризики для здоров'я людей, тварин або рослин, Сторона-експортер може застосувати еквівалентні заходи, щоб запобігти занесенню на територію імпортера цього фактору. У такому випадку Сторона-імпортер може застосувати тимчасові запобіжні заходи захисту здоров'я людей, тварин або рослин та окремі заходи для товарів, що знаходяться у дорозі, водночас запобігаючи створенню невиправданих обмежень торгівлі.
  • Сторона, яка застосовує заходи контролю, має попередити іншу Сторону протягом одного робочого дня з дати їх застосування. На вимогу однієї із Сторін, Сторони мають проводити консультації протягом 15 днів з моменту надсилання нотифікації та зробити все можливе для уникнення невиправданих обмежень торгівлі.

Оцінка можливих наслідків:

Для бізнесу. Вжиття еквівалентних захисних заходів торговельним партнером у разі необхідності сприятиме кращому захисту ринку від поширення хвороб та інших чинників, що створюють серйозну загрозу здоров’ю людей, тварин або рослин. Це вимагає більшої відповідальності від компаній кожної із сторін щодо швидкого застосування відповідних заходів або запиту додаткової інформації (консультацій) на рівні бізнесу після отримання повідомлень від торговельних партнерів або компетентних органів.

Для домогосподарств. Споживачі отримають позитивний вплив від вищого рівня захисту їх здоров’я і безпеки, водночас сплачуючи за це вищі ціни за харчові продукти.

Для державного сектору. Компетентні органи мають швидко реагувати на спалахи хвороб або інші ризики, що виникають на українському ринку, а також чинити відповідні дії у разі спалахів хвороб або ризиків на ринках торговельних партнерів. Компетентні органи мають проводити захисні заходи на рівні країни (макрорівні), а також надавати інструкції та контролювати бізнес у проведенні захисних заходів на рівні компаній (мікрорівні). Важливим елементом є підвищення освіти фахівців компетентних органів, щоб вони могли своєчасно надсилати нотифікації та надавати відповіді  на запити додаткової інформації, що може вимагатись торговельним партнером для з’ясування ситуації, та професійно реагувати на нотифікації торговельних партнерів. У разі дотримання цієї процедури, вплив на державний сектор буде позитивним за винятком витрат, які доведеться понести компетентним органам для проведення і контролю захисних заходів та підвищення кваліфікації відповідальних співробітників.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua