Друк

Перевірки імпорту та інспекційні витрати

Зміст домовленості:

  • Сторони домовились, що імпортний контроль при ввезенні Стороною-імпортером товарів Сторони-експортера, має відповідати міжнародним принципам.
  • Частота перевірок імпорту, які можуть застосовуватись кожною Стороною, регламентована у додатку до Угоди. Зокрема, передбачається документарні перевірки всього імпорту, тоді як частота фізичних перевірок залежить від типу товару. Частота перевірок може бути змінена рішення Підкомітету з управління СФЗ.
  • Інспекційні платежі можуть покривати тільки витрати, понесені компетентними органами для виконання імпортних перевірок. Збори мають бути розраховані на тій самій основі, що і збори, які стягуються за перевірки аналогічної вітчизняної продукції.
  • За запитом Сторони-експортера, Сторона-імпортер має надати інформацію про будь-які зміни і причини цих змін стосовно заходів, які впливають на імпортні перевірки та інспекційні платежі, та будь-які серйозні зміни адміністративної процедури проведення таких перевірок.
  • З дати, що буде визначена Підкомітетом з СФЗ, Сторони можуть домовитись про умови, які покращать системи контролю кожної з них з метою пристосування та взаємного зниження фізичних перевірок імпорту. З цієї дати Сторони можуть працювати у напрямку взаємного вдосконалення систем контролю стосовно певних товарів, зменшуючи або замінюючи, де необхідно, імпортних перевірок для цих товарів.

Оцінка можливих наслідків:

Для бізнесу (компаній).Врегулювання частити в вартості імпортних перевірок має позитивно позначитись на бізнесі, оскільки створює більш передбачувану ситуацію ведення бізнесу. Зазначимо, що компанії, які виробляють продукцію з меншим ступенем ризику можуть знизити кількість перевірок.

Для домогосподарств. Покращення системи контролю та проведення перевірокнаправлене на постачанняспоживачам безпечнішої і якіснішої продукції. Націленість на скорочення кількості фізичних перевірок імпорту має позитивно відобразитися на споживчих цінах.

Для державного сектору. Вимога інформування щодо змін і причин змін заходів, які впливають на перевірки імпорту та інспекційні платежі, або адміністративної процедури проведення перевірок означають проведення більш стабільної та передбачуваної політики. Також завданням для компетентних органів є проведення роботи у напрямку взаємного вдосконалення систем контролю (перевірок) певних товарів.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua