Друк

Грантові конкурси

  • Конкурс грантів для ОГС “Моніторинг відбудови та відновлення на місцях: об’єкти соціальної інфраструктури”

    10.10.2024

    Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД)

    в рамках проєкту «Контроль витрат на відновлення»,

    який фінансується Європейським Союзом,

    ОГОЛОШУЄ КОНКУРС ГРАНТІВ

    щодо надання підтримки ОГС та ініціативним групам

    Середній розмір гранту (грн)

    350 000

    Тривалість проєктів

    3-4 місяці

    Кінцевий термін подання грантових заявок

    18:00, 31 жовтня 2024

    Очікувана дата засідання Грантової комісії

    Листопад 2024 року

     

    ІЕД у партнерстві з Центром економічної стратегії та ГО «Технології прогресу» за фінансування Європейського Союзу виконує проєкт «Контроль витрат на відновлення». Проєкт спрямований на побудову системи незалежного від уряду моніторингу витрат бюджетних та донорських коштів на відновлення, їх аналіз та залучення громадськості  до моніторингу відбудови.

    В межах проєкту ІЕД впроваджує Грантовий конкурс «Моніторинг відбудови та відновлення на місцях: об’єкти соціальної інфраструктури».

    Мета грантового конкурсу – залучити національні та місцеві громадські організації до моніторингу відбудови та відновлення на місцях, що сприятиме підвищенню ефективності витрат на відбудову та реалізації проєктів відбудови.

     

    Предмет конкурсу

    Проєктні пропозиції, що подаються на конкурс, мають передбачати моніторинг відбудови, реконструкції, відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, які вже були реконструйовані чи відбудовані після часткового (суттєвого) пошкодження або руйнування у період після 24 лютого 2022 року.

    Проєктна пропозиція має включати кількість та орієнтовний перелік об’єктів, які пропонуються до моніторингу.

    Об'єкти, що входять до соціальної інфраструктури:

    -        освіта (дошкільні заклади, школи, ПТНЗ, заклади вищої освіти);

    -        охорона здоров’я (первинні та спеціалізовані заклади догляду);

    -        культура (бібліотеки, театри, музеї тощо);  

    -        адміністративні будівлі (приміщення місцевих органів самоврядування, ЦНАПи, тощо);

    -        житлові будинки.

    В цьому конкурсі йдеться про моніторинг вже відбудованих /відновлених об’єктів соціальної інфраструктури.

     

    В межах третього раунду конкурсу моніторинг за обома грантовими конкурсами стосується об’єктів у громадах:

    -              Київської області (Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській і Великодимерській),

    -              Чернігівської, Сумської, Миколаївської, Дніпропетровської, Одеської та Полтавської  областей,

    -              Запорізької та Херсонської областей, які не були в переліку Мінреінтеграції як території, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих росією в період після січня 2024 року.

    Об’єкти для моніторингу не повинні розташовуватись ближче, ніж за 50 км до лінії бойових дій. Водночас просимо зазначити, що моніторинг може стосуватись об’єктів соціальної інфраструктури, які розташовані в містах Харків, Херсон та Запоріжжя.

     

    Моніторинг відбудови буде здійснюватись відповідно до ухваленої ІЕД методології: Методологія_гранти_моніторинг_відбудови_Oct_2024_fin.pdf.

    Він повинен передбачати аналіз документації об’єкту, що відбудовано, рішень місцевого органу влади щодо відбудови об’єкту, фізичне відвідування об’єкту відбудови, комунікацію з органами влади та власником об’єкту відбудови щодо процесу реконструкції, інтерв’ю / фокус-групи з жителями громади щодо їх точки зору на необхідність, масштаби та якість відбудови об’єкту, збір інформації щодо джерел фінансування відбудови через інформаційні запити органам влади та відкриті джерела.

    Обов’зковими є фотографії відбудованого об’єкту (за можливості також зробити відеозйомку), щоб проілюструвати окремі елементи моніторингу відбудови об’єктів – зокрема з точки зору безбар’єрності та енергоефективності.

     

    Результати моніторингу кожного об’єкта, а саме заповнені відповідно до Методології паспорти та анкети об’єктів, мають бути представлені на Порталі великого відновлення – Big Recovery Portal. Для визначення переліку об’єкту потрібно переконатись, що вони не включені в моніторинг інших грантистів Грантового конкурсу.

    Перелік об’єктів, які вже перебували або зараз перебувають в моніторингу, є доступним у файлі: таблиця_проєктів_Жовтень2024.xlsx

     

    Окрім іншого, серед активностей запропонованих проєктів має бути діяльність, що має передбачати широке інформування громадськості про хід реалізації проєкту та його результати (розсилку матеріалів проєкту, повідомлення в соціальних мережах, ЗМІ тощо).

    За результатами моніторингу мають бути написана щонайменше одна історія успіху відбудови (або проблеми, якщо успіху не сталося), заповнено паспорт кожного об’єкту та розроблену грантодавцем анкету за кожним з об’єктів відповідно до ухваленої методології. Результати проєкту важливо представити на публічному заході (онлайн, оффлайн або в гібридному форматі).

    Отримувач гранту відповідає за моніторинг стану впровадження проєкту та оцінювання його результатів, дотримання комунікаційної політики та брендування проєктів відповідно до правил ЄС. Отримувач гранту подаватиме звіти про перебіг проєкту форматі, визначеному ІЕД.

     

    На початку роботи над проєктом отримувачі гранту зобов’язуються подивитись вебінари, які вже підготовлено для грантистів в межах проєкту. Також грантисти повинні будуть відвідати вебінари та тренінги, які будуть відбуватись під час реалізації проєкту.

     

    КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ ДО УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ ГРАНТІВ

    До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації громадянського суспільства, які:

    • зареєстровані в регіонах України;
    • мають статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні не менше 3 місяців станом на дату подання грантової заявки;
    • їхня діяльність має регіональний масштаб;
    • спроможні впроваджувати грантові проєкти та звітувати за ними (включаючи фінансове звітування);
    • мають 2 або більше інформаційні канали (сторінка у фейсбуці, телеграмі, твіттері, вайбері, інстаграмі, веб-сайт тощо).

     

    Відсутність досвіду у сфері моніторингу відбудови не буде значним недоліком під час розгляду заявок, але перевага надаватиметься ГО, які мають доведений досвід реалізації подібних проєктів або ж пройшли тренінги чи  навчання з відповідних питань.

     

    Конкурс не передбачає надання підтримки політичним партіям, релігійним громадам та пов’язаним із ними ОГС.

    Бюджет проєкту не повинен покривати будь-які витрати на закупівлю гуманітарної допомоги, придбання медикаментів, також облаштування місць проживання, організації харчування людей, здійснення будівельних та ремонтних робіт.

     

    ІНШІ СУТТЄВІ УМОВИ

    Зверніть, будь ласка, увагу на аплікаційну форму, бюджет проєкту (із рекомендаціями з підготовки бюджету проєкту), методологію оцінки грантових заявок та критерії прийнятності.

    Важливі додатки:

    Додаток А. Аплікаційна форма –  Annex A - Application form Call1.docx

    Додаток Б. Бюджет проєкту (таблиця до заповнення) - Annex B - Project budget template.xlsx

    Додаток С. Інструкції до конкурсу - Інструкція наказ5 090124 .pdf

     

     

    Проєктні пропозиції з додатками необхідно надсилати одним електронним листом на адресу brp@ier.kyiv.ua. Додатки до проєктної пропозиції мають бути додані у форматі .docx, .xlsx або .pdf. Кожен додаток потрібно надсилати одним окремим файлом.

    У випадку неможливості надіслати проєктну пропозицію одним електронним листом (в разі великого обсягу додатків), грантова заявка може бути розміщена на файлообмінних системах із зазначенням посилання на brp@ier.kyiv.ua. Подані на конкурс матеріали не рецензуються. Про результати конкурсу буде повідомлено публічно та окремим листом організації-переможцю.

    Рішення про підтримку або відхилення грантової заявки схвалюється колегіально Грантовою комісією. Грантова комісія залишає за собою право надати заявнику вимоги щодо доопрацювання грантової заявки, які дозволять отримати грант.

    Остаточне рішення щодо грантової заявки оскарженню не підлягає.

    Причини відмови в підтримці грантових заявок не повідомляються.

     

    Зверніть увагу, що консультації щодо оформлення грантових заявок не надаються телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, надсилайте запитання до 19 жовтня 2024 року на електронну адресу brp@ier.kyiv.ua . Відповіді на отримані питання ми оприлюднимо 24 жовтня 2024 року.

    Ознайомитись з відповідями на запитання, які ми отримали під час попереднього раунду проєкту, можна за посиланнями: http://www.ier.com.ua/ua/institute/news?pid=7504

    Вебінар про грантову програму «Моніторинг відбудови» доступний за посиланням: https://youtu.be/RJfj8IT3xHE?si=kEfyb5hGF6ftuH18

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua