Друк

Грантові конкурси

 • Конкурс грантів для ОГС “Моніторинг закупівель з відбудови та відновлення на місцях”

  10.04.2024

  Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД)  

  в рамках проєкту «Контроль витрат на відновлення»,

  який фінансується Європейським Союзом,

  ОГОЛОШУЄ КОНКУРС ГРАНТІВ

   щодо надання допомоги і підтримки ОГС та ініціативним групам

  Середній розмір гранту (грн)

  300 000

  Тривалість проєктів

  3-4 місяців

  Кінцевий термін подання грантових заявок

  18:00, 30 квітня 2024

  Очікувана дата засідання Грантової комісії

  Травень 2024 року

   

  ІЕД у партнерстві з Центром економічної стратегії та ГО «Технології прогресу» за фінансування Європейського Союзу виконує проєкт «Контроль витрат на відновлення». Проєкт спрямований на побудову системи незалежного від уряду моніторингу витрат бюджетних та донорських коштів на відновлення, їх аналіз та залучення громадськості  до моніторингу відбудови.    

   

  Мета грантового конкурсу  – залучити національні та місцеві громадські організації до моніторингу закупівель, які здійснюються в межах проєктів відбудови та відновлення на місцях, що сприятиме підвищенню ефективності витрат на відбудову.

   

  ПРЕДМЕТ КОНКУРСУ

  Проєктні пропозиції, що подаються на конкурс, мають передбачати моніторинг закупівель за тендерами з відбудови, реконструкції, відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, які були реконструйовані чи відбудовані після часткового (суттєвого) пошкодження або руйнування у період після 24 лютого 2022 року. Проєктна пропозиція має включати кількість та орієнтовний перелік об’єктів, закупівлі на відновлення яких пропонуються до моніторингу.

   

  Об'єкти, що входять до соціальної інфраструктури:

  -          освіта (дошкільні заклади, школи, ПТНЗ, заклади вищої освіти);

  -          охорона здоров’я (первинні та спеціалізовані заклади догляду);

  -          культура (бібліотеки, театри, музеї тощо).  

  -          адміністративні будівлі (приміщення місцевих органів самоврядування, ЦНАПи, тощо)

  -          житлові будинки

  Моніторинг повинен охоплювати об’єкти соціальної інфраструктури в постраждалих / деокупованих громадах:

  -                 Київської області (Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській і Великодимерській),

  -                 Чернігівської, Сумської, Миколаївської, Дніпропетровської та Полтавської  областей,

  -                 В громадах Запорізької та Херсонської областей, які не були в переліку Мінреінтеграції як території, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих росією в період після січня 2024 року.

  Об’єкти для моніторингу не повинні розташовуватись ближче, ніж за 50 км до лінії бойових дій.

   

  Моніторинг закупівель буде здійснюватись відповідно до ухваленої ІЕД методології.

  Моніторинг повинен передбачати аналіз документації об’єкту, що відбудовується, рішень місцевого органу влади щодо відбудови об’єкту, збір інформації щодо джерел фінансування відбудови через інформаційні запити органам влади та відкриті джерела, аналіз вимог тендерної документації, оцінку пропозицій учасників тендеру, аналіз проєктно-кошторисної документації, аналіз укладеного договору.

   

  Результати моніторингу кожного об’єкта мають бути представлені на Порталі великого відновлення – Big Recovery Portal.

   

  Проєктна діяльність має передбачати інформування громадськості про хід реалізації проєкту та його результати (розсилку матеріалів проєкту, повідомлення в соціальних мережах, ЗМІ тощо).

  За результатами моніторингу мають бути написані щонайменше одна історія успіху відбудови (або проблеми, якщо успіху не сталося) та моніторинговий звіт. Результати проєкту мають бути представлені на публічному заході (онлайн, оффлайн або в гібридному форматі).

  Отримувач гранту відповідає за моніторинг стану впровадження проєкту та оцінювання його результатів, дотримання комунікаційної політики та брендування проєктів відповідно до правил ЄС. Отримувач гранту подаватиме звіти у форматі, визначеному ІЕД.

   

  На початку роботи над проєктом отримувачі гранту зобов’язуються пройти онлайн тренінг ІЕД з проєктного менеджменту, а також інші тренінги, які вже підготовлено або будуть проводитись для грантистів в межах проєкту.

   

  КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ ДО УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ ГРАНТІВ

  До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації громадянського суспільства, які: 

  •          мають статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні не менше 3 місяців станом на дату подання грантової заявки;
  •          спроможні впроваджувати грантові проєкти та звітувати за ними (включаючи фінансове звітування);
  •          мають два або більше інформаційні канали (сторінка у фейсбуці, телеграмі, твіттері, вайбері, інстаграмі, веб-сайт тощо).

   

  З огляду на складність моніторингу закупівель у сфері відбудови та відновлення до цього конкурсу запрошуються організації з підтвердженим досвідом аналізу публічних закупівель.

   

  Однак, відсутність досвіду у сфері моніторингу закупівель саме у сфері відбудови не буде значним недоліком під час розгляду заявок, але перевага надаватиметься ГО, які раніше вже реалізовували подібні проєкти або ж пройшли тренінги / навчання з моніторингу закупівель.

   

  Конкурс не передбачає надання підтримки політичним партіям, релігійним громадам та пов’язаним із ними ОГС.

   

  Бюджет проєкту не повинен покривати будь-які витрати на закупівлю гуманітарної допомоги, придбання медикаментів, також облаштування місць проживання, організації харчування людей, здійснення будівельних та ремонтних робіт.

   

  ІНШІ СУТТЄВІ УМОВИ

  Зверніть, будь ласка, увагу на аплікаційну форму, бюджет проєкту (із рекомендаціями з підготовки бюджету проєкту), методологію оцінки грантових заявок та критерії прийнятності.

  Важливі додатки:

  Додаток А. Аплікаційна форма

  Додаток Б. Бюджет проєкту (таблиця до заповнення)

  Додаток С. Інструкції до конкурсу

   

   

  Проєктні пропозиції з додатками слід надсилати одним електронним листом на адресу brp@ier.kyiv.ua. Додатки до проєктної пропозиції мають бути додані у форматі .docx, .xlsx або .pdf. Кожен додаток потрібно надсилати одним окремим файлом.

  У випадку неможливості надіслати проєктну пропозицію одним електронним листом (в разі великого обсягу додатків), грантова заявка може бути розміщена на файлообмінних системах із зазначенням посилання на brp@ier.kyiv.ua. Подані на конкурс матеріали не рецензуються. Про результати конкурсу буде повідомлено публічно та окремим листом організації-переможцю.

  Рішення про підтримку або відхилення грантової заявки схвалюється колегіально Грантовою комісією. Грантова комісія залишає за собою право надати заявнику вимоги щодо доопрацювання грантової заявки, які дозволять отримати грант.

  Остаточне рішення щодо грантової заявки оскарженню не підлягає.

  Причини відмови в підтримці грантових заявок не повідомляються.

  Зверніть увагу, що консультації щодо оформлення грантових заявок не надаються телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, надсилайте запитання до 19 квітня 2024 року на електронну адресу brp@ier.kyiv.ua . Відповіді на отримані питання ми оприлюднимо 24 квітня 2024 року.

  Ознайомитись з відповідями на запитання, які ми отримали під час попереднього раунду проєкту, можна за посиланням:   http://www.ier.com.ua/ua/institute/news?pid=7364

  Вебінар про грантову програму «Моніторинг відбудови» доступний за посиланням: https://youtu.be/RJfj8IT3xHE?si=kEfyb5hGF6ftuH18

   

  Проєкт "Контроль витрат на відновленя" впровджують Центр економічної стратегії, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій  та ГО «Технології прогресу» за фінансування Європейського Союзу.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua