Друк

Грантові конкурси

 • Конкурс грантів для ОГС “Моніторинг відбудови та відновлення на місцях: об’єкти соціальної інфраструктури”

  10.04.2024

  Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД)

  в рамках проєкту «Контроль витрат на відновлення»,

  який фінансується Європейським Союзом,

  ОГОЛОШУЄ КОНКУРС ГРАНТІВ

   щодо надання допомоги і підтримки ОГС та ініціативним групам

  Середній розмір гранту (грн)

  250 000

  Тривалість проєктів

  3-4 місяці

  Кінцевий термін подання грантових заявок

  18:00, 30 квітня 2024

  Очікувана дата засідання Грантової комісії

  Травень 2024 року

   

  ІЕД у партнерстві з Центром економічної стратегії та ГО «Технології прогресу» за фінансування Європейського Союзу виконує проєкт «Контроль витрат на відновлення». Проєкт спрямований на побудову системи незалежного від уряду моніторингу витрат бюджетних та донорських коштів на відновлення, їх аналіз та залучення громадськості  до моніторингу відбудови.

  Мета грантового конкурсу – залучити національні та місцеві громадські організації до моніторингу відбудови та відновлення на місцях, що сприятиме підвищенню ефективності витрат на відбудову та реалізації проєктів відбудови.

   

  Предмет конкурсу

  Проєктні пропозиції, що подаються на конкурс, мають передбачати моніторинг відбудови, реконструкції, відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, які вже були реконструйовані чи відбудовані після часткового (суттєвого) пошкодження або руйнування у період після 24 лютого 2022 року. Проєктна пропозиція має включати кількість та приблизний перелік об’єктів, які пропонуються до моніторингу.

  Об'єкти, що входять до соціальної інфраструктури:

  -          освіта (дошкільні заклади, школи, ПТНЗ, заклади вищої освіти);

  -          охорона здоров’я (первинні та спеціалізовані заклади догляду);

  -          культура (бібліотеки, театри, музеї тощо);  

  -          адміністративні будівлі (приміщення місцевих органів самоврядування, ЦНАПи, тощо);

  -          житлові будинки.

  Моніторинг повинен охоплювати об’єкти соціальної інфраструктури в постраждалих / деокупованих громадах:

  -                 Київської області (Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській і Великодимерській),

  -                 Чернігівської, Сумської, Миколаївської, Дніпропетровської та Полтавської  областей,

  -                 В громадах Запорізької та Херсонської областей, які не були в переліку Мінреінтеграції як території, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих росією в період після січня 2024 року.

  Об’єкти для моніторингу не повинні розташовуватись ближче, ніж за 50 км до лінії бойових дій.

   

  Моніторинг відбудови буде здійснюватись відповідно до ухваленої ІЕД методології.

  Він повинен передбачати аналіз документації об’єкту, що відбудовано, рішень місцевого органу влади щодо відбудови об’єкту, фізичне відвідування об’єкту відбудови, фото (за можливості також відеозйомку) об’єкту, комунікацію з органами влади та власником об’єкту відбудови щодо процесу реконструкції, інтерв’ю / фокус-групиз жителями громади щодо їх точки зору на необхідність, масштаби та якість відбудови об’єкту, збір інформації щодо джерел фінансування відбудови через інформаційні запити органам влади та відкриті джерела.

  Результати моніторингу кожного об’єкта мають бути представлені на Порталі великого відновлення – Big Recovery Portal.

   

  Окрім іншого, серед активностей запропонованих проєктів має бути  діяльність, що має передбачати широке інформування громадськості про хід реалізації проєкту та його результати (розсилку матеріалів проєкту, повідомлення в соціальних мережах, ЗМІ тощо).

  За результатами моніторингу мають бути написана щонайменше одна історія успіху відбудови (або проблеми, якщо успіху не сталося), заповнено паспорт кожного об’єкту та розроблену грантодавцем анкету за кожним з об’єктів відповідно до ухваленої методології. Результати проєкту мають бути представлені на публічному заході (онлайн, оффлайн або в гібридному форматі).

  Отримувач гранту відповідає за моніторинг стану впровадження проєкту та оцінювання його результатів, дотримання комунікаційної політики та брендування проєктів відповідно до правил ЄС. Отримувач гранту подаватиме звіти про перебіг проєкту форматі, визначеному ІЕД.

  В процесі реалізації проєкту отримувачі гранту зобов’язуються пройти тренінги ІЕД щодо принципів відбудови, методів моніторингу відбудови та юридичних аспектів моніторингу, а також тренінг з проєктного менеджменту.

   

  КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ ДО УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ ГРАНТІВ

  До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації громадянського суспільства, які:

  •        зареєстровані в регіонах України (окрім м.Києва)
  •        мають статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні не менше 3 місяців станом на дату подання грантової заявки;
  •        їхня діяльність має регіональний масштаб;
  •        спроможні впроваджувати грантові проєкти та звітувати за ними (включаючи фінансове звітування);
  •        мають 2 або більше інформаційні канали (сторінка у фейсбуці, телеграмі, твіттері, вайбері, інстаграмі, веб-сайт тощо).

   

  Відсутність досвіду у сфері моніторингу відбудови не буде значним недоліком під час розгляду заявок, але перевага надаватиметься ГО, які мають доведений досвід реалізації подібних проєктів або ж пройшли тренінги чи  навчання з відповідних питань.

   

  Конкурс не передбачає надання підтримки політичним партіям, релігійним громадам та пов’язаним із ними ОГС.

  Бюджет проєкту не повинен покривати будь-які витрати на закупівлю гуманітарної допомоги, придбання медикаментів, також облаштування місць проживання, організації харчування людей, здійснення будівельних та ремонтних робіт.

   

  ІНШІ СУТТЄВІ УМОВИ

  Зверніть, будь ласка, увагу на аплікаційну форму, бюджет проєкту (із рекомендаціями з підготовки бюджету проєкту), методологію оцінки грантових заявок та критерії прийнятності.

  Важливі додатки:

  Додаток А. Аплікаційна форма

  Додаток Б. Бюджет проєкту (таблиця до заповнення)

  Додаток С. Інструкції до конкурсу

   

   

  Проєктні пропозиції з додатками необхідно надсилати одним електронним листом на адресу brp@ier.kyiv.ua. Додатки до проєктної пропозиції мають бути додані у форматі .docx, .xlsx або .pdf. Кожен додаток потрібно надсилати одним окремим файлом.

  У випадку неможливості надіслати проєктну пропозицію одним електронним листом (в разі великого обсягу додатків), грантова заявка може бути розміщена на файлообмінних системах із зазначенням посилання на brp@ier.kyiv.ua. Подані на конкурс матеріали не рецензуються. Про результати конкурсу буде повідомлено публічно та окремим листом організації-переможцю.

  Рішення про підтримку або відхилення грантової заявки схвалюється колегіально Грантовою комісією. Грантова комісія залишає за собою право надати заявнику вимоги щодо доопрацювання грантової заявки, які дозволять отримати грант.

  Остаточне рішення щодо грантової заявки оскарженню не підлягає.

  Причини відмови в підтримці грантових заявок не повідомляються.

  Зверніть увагу, що консультації щодо оформлення грантових заявок не надаються телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, надсилайте запитання до 19 квітня 2024 року на електронну адресу brp@ier.kyiv.ua . Відповіді на отримані питання ми оприлюднимо 24 квітня 2024 року.

  Ознайомитись з відповідями на запитання, які ми отримали під час попереднього раунду проєкту, можна за посиланням:   http://www.ier.com.ua/ua/institute/news?pid=7364

  Вебінар про грантову програму «Моніторинг відбудови» доступний за посиланням: https://youtu.be/RJfj8IT3xHE?si=kEfyb5hGF6ftuH18

   

  Проєкт "Контроль витрат на відновленя" впровджують Центр економічної стратегії, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій  та ГО «Технології прогресу» за фінансування Європейського Союзу.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua