Друк

Грантові конкурси

 • Конкурс грантів «Розвиток діалогу з владою»

  29.06.2021

  Конкурс завершено

  Інститут економічних досліджень та політичних консультацій

  в рамках програми «Громадськість за демократизацію»,

  яка фінансується Європейським Союзом
  та співфінансується Міжнародним фондом "Відродження",

  ОГОЛОШУЄ КОНКУРС ГРАНТІВ 

  «РОЗВИТОК ДІАЛОГУ З ВЛАДОЮ»

  Максимальний розмір гранту (грн)

  300000

  Оптимальний бюджет проекту (грн)

  200000

  Бюджет конкурсу (грн)

  1 440 000

  Кінцевий термін подання грантових заявок

  19.07.2021 - до 24.00

  Орієнтовна дата засідання Грантової комісії

  27.07.2021


  Повсякденне життя українців більше пов’язане з роботою регіональної, ніж центральної влади. Саме регіональна влада визначає, як витрачаються кошти місцевого бюджету, ремонтує дороги, школи, лікарні, розподіляє земельні ділянки, видає дозволи і ліцензії на будівництво і користування ресурсами.

  Важливо налагоджувати діалог громадськості з владою, щоб влада враховувала думку громадян при реалізації регіональної політики. Особливо важливим такий діалог є на рівні громад, які отримали нові повноваження в зв’язку з реформою децентралізації, але ще не розбудували механізмів громадського діалогу.

  Спілкування громадян з владою, донесення до влади проблем, з якими стикаються громадяни, можливість для влади перевірити ефективність вжитих заходів – це основа демократизації суспільства. Цим конкурсом ІЕД заохочує впровадження принципів демократії на всіх рівнях, незважаючи на перешкоди, викликані пандемією.

  Мета конкурсу – надати підтримку організаціям громадянського суспільства для посилення процесу демократизації в Україні.

   

  Кваліфікаційні вимоги до учасників конкурсу

  До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації громадянського суспільства, які мають:

  • статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні не менше 1 року станом на 19.07.2021;
  • зареєстровані та провадять діяльність в містах, селищах та селах з населенням не більше 100 тисяч жителів;
  • спроможність впроваджувати грантові проєкти та звітувати за ними (включаючи фінансове звітування);
  • запланували участь не менше двох представників своєї організації в конференції програми, які припадають на період виконання проєкту (перелік і дати запланованих конференцій див. нижче);
  • веб-сайт організації та/або сторінку у фейсбуці або інших соціальних мережах.

  Досвід практичної роботи у сфері запропонованого проєкту буде конкурентною перевагою. Вітається здійснення проєктної діяльності у співпраці з іншими регіональними громадськими організаціями, організаціями аналітичного, експертного спрямування, ЗМІ (у тому числі з інших областей України).

  Програма не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам та пов’язаним із ними ОГС.

   

  Пріоритети конкурсу

  Проєкт має передбачати досягнення прогресу у збільшенні впливу організацій громадянського суспільства на прийняття та реалізацію рішень місцевою владою завдяки моніторингу та оцінці діяльності місцевої влади, просуванню реформ, участі громадськості у структурованому діалозі з владою та підвищенню обізнаності громадян щодо освіти, охорони здоров’я, захисту навколишнього середовища, розвитку підприємництва, енергоефективності, земельної реформи та інвестиційної політики. Проєкт може передбачати такі види діяльності (наведений перелік не є вичерпним):

  • Аналіз діяльності органів влади та місцевого самоврядування в містах, селищах та селах з населенням не більше 100 тисяч жителів в одній чи кількох сферах: освіта, охорона здоров’я, захист навколишнього середовища, розвиток підприємництва, енергоефективність, земельна реформа, інвестиційна політика;
  • Визначення проблемних питань, які потребують консультацій з громадськістю;
  • Організація зустрічей із зацікавленими сторонами (влада, громадськість, бізнес тощо) для активізації діалогу та напрацювання пропозицій щодо покращення місцевої політики;
  • Створення робочих груп з представниками влади для напрацювання рішень;
  • Проведення адвокаційної кампанії з метою врахування органами влади та місцевого самоврядування пропозицій щодо покращення місцевої політики.

  Проєктна діяльність має передбачати широке інформування громадськості про хід реалізації проєкту та його результати (у тому числі, через проведення підсумкової прес-конференції, поширення історій успіху).

  Переможці конкурсу матимуть можливість отримати додаткові знання щодо розбудови інституційної та професійної спроможності, відвідати конференції для отримувачів грантів та інших регіональних ОГС і ЗМІ. Учасники конкурсу зобов’язані закласти в грантові заявки участь не менше двох представників своєї організації у кожній з наступних конференцій, які припадають на період виконання проєкту:

  Місце проведення конференції

  Дата проведення конференції

  1

  онлайн

  вересень 2021 року

  2

  Онлайн/офлайн

  квітень 2022 року


  До 15% витрат бюджету проєкту можуть бути передбачені на власний розвиток спроможності організації, посилення комунікаційних навичок, навчання, рецензування, моніторинг та оцінку, мережування з партнерами, придбання ліцензійного програмного забезпечення, безпеку персоналу тощо.

  Отримувач гранту відповідає за моніторинг стану впровадження проєкту та оцінювання його результатів, дотримання комунікаційної політики та брендування проєктів ЄС. Отримувач гранту подаватиме звіти у форматі, визначеному ІЕД.

  Отримувачі грантів будуть запрошені до участі у зустрічах грантоотримувачів та інших заходах, що організовуватиме ІЕД для налагодження мережування, навчання та посилення організаційної спроможності партнерів програми «Громадськість за демократизацію».

   

  Інші суттєві умови

  Максимальний розмір гранту – 300 000 гривень (оптимальний бюджет проекту 200 000 гривень).

  Тривалість проєктів – 6-9 місяців. Переможці конкурсу під час виконання грантової угоди мають право подати нову грантову заявку, що забезпечить збереження сталості або розширення проєкту, який виконується.

  Кінцевий термін подання грантових заявок – 19 липня 2021 року до 24:00.

  Зверніть, будь ласка, увагу на інструкцію про проведення конкурсу, аплікаційну форму, бюджет проєкту (із рекомендаціями з підготовки бюджету проєкту), стандартну грантову угоду, методологію оцінки грантових заявок та критерії прийнятності, з якими ви можете ознайомитись нижче!

  Інструкція про проведення конкурсу

  Додаток А. Аплікаційна форма

  Додаток Б. Бюджет проєкту (Рекомендації з підготовки бюджету проєкту)

  Додаток С. Стандартна грантова угода

  Методологія оцінки грантових заявок

  Критерії прийнятності

  Проєктні пропозиції з додатками слід надсилати на адресу rfr@ier.kyiv.ua  одним електронним листом. Додатки до проєктної пропозиції мають бути додані у форматі .docx, .xlsx або .pdf. Кожен додаток слід надсилати одним окремим файлом. У випадку неможливості надіслати проєктну пропозицію одним електронним листом (в разі великого обсягу додатків), грантова заявка може бути розміщена на файлообмінних системах із зазначенням посилання на неї.

  Подані на конкурс матеріали не рецензуються. Про результати конкурсу буде повідомлено публічно та окремим листом організації.

  Рішення про підтримку або відхилення грантової заявки схвалюється колегіально Грантовою комісією. Грантова комісія залишає за собою право надати заявнику вимоги щодо доопрацювання грантової заявки.

  Остаточне рішення щодо грантової заявки оскарженню не підлягає.

  Причини відмови в підтримці грантових заявок не повідомляються.

  Зверніть увагу, що консультації щодо оформлення грантових заявок не надаються телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, листи, будь ласка, надсилайте на електронну адресу rfr@ier.kyiv.ua.

  Додаткові матеріали:

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua