Друк

Грантові конкурси

 • Конкурс грантів «Підтримка регіонального діалогу в реформі освіти» - 2 хвиля для Закарпатської області

  03.05.2018

   

  Конкурс завершеноrfr_logo1 

  Інститут економічних досліджень та політичних консультацій 
  у співпраці з «Європейською правдою»,

  в рамках проекту «Просування реформ в регіони»,
  який фінансується Європейським Союзом в рамках програми 
  «Підтримка громадянського суспільства в Україні» та Міжнародним фондом «Відродження»

  ОГОЛОШУЄ 2 ХВИЛЮ СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО КОНКУРСУ ГРАНТІВ
  «ПІДТРИМКА РЕГІОНАЛЬНОГО ДІАЛОГУ В РЕФОРМІ ОСВІТИ»ДЛЯ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  Мета конкурсу – посилення залучення організацій громадянського суспільства до процесів публічного діалогу з органами влади щодо питань реалізації освітньої реформи в середній школі.

  Максимальний розмір гранту (грн):

  310 000

  Кінцевий термін подання грантових заявок:

  22.05.2018 р. – до 18.00

  Орієнтовна дата засідання Грантової комісії

  12.06.2018

   

  Пріоритети конкурсу

  Проекти, подані на спеціалізований конкурс «Підтримка регіонального діалогу в реформі освіти», мають бути спрямовані на сприяння громадського обговорення з зацікавленими сторонами і пошук взаємоприйнятних рішень при впровадженні ст. 7 закону України «Про освіту» (з урахуванням зауважень Венеціанської комісії), положень Глави 23 Угоди про асоціацію щодо їх реалізації в районах компактного проживання національних меншин в Закарпатській області.

  Проекти, подані на конкурс, мають передбачати:

  • Формування національного та освітнього профілю району (національний склад, віковий склад, кількість учбових закладів, кількість учбових закладів не з українською мовою викладання, кількість вчителів за дисциплінами та мовами викладання, кількість учнів за віком та національною приналежністю, кількість національних культурних товариств),
  • Опис історичної ситуації з викладанням українською мовою та мовою національної меншини в районі,
  • Визначення ключових зацікавлених сторін при реалізації ст. 7 закону України «Про освіту»,
  • Збір інформації щодо позицій, ставлення, думок, очікувань основних зацікавлених сторін щодо реалізації ст. 7 закону України «Про освіту» через проведення експертами проекту глибинних інтерв’ю з зацікавленими сторонами. (Глибинне інтерв’ю – це неформалізована індивідуальна бесіда з респондентом, яка проводиться на основі інструментарію (гайду[1]) з переліком обов’язкових тем для обговорення.) Глибинні інтерв’ю повинні проводитись за методологією ІЕД,
  • Збір інформації щодо позицій, ставлення, думок, очікувань наступних зацікавлених сторін щодо реалізації ст. 7 закону України «Про освіту» через проведення формалізованих інтерв’ю з зацікавленими сторонами. (Формалізоване інтерв’ю – це інтерв’ю, яке проводиться за заздалегідь визначеним переліком питань.) Формалізовані інтерв’ю повинні проводитись за методологією ІЕД,
  • Підготовка звіту за результатами глибинних інтерв’ю із наданням записів/стенограми розмов,
  • Організація діалогу з зацікавленими сторонами реалізації ст. 7 закону України «Про освіту» через проведення не менше ніж одного круглого столу за участю представників органів місцевої влади та самоврядування, керівництва шкіл та інших закладів освіти, вчителів шкіл та інших закладів освіти, представників органів місцевої влади та самоврядування, батьків учнів, представників громадських організацій, роботодавців, місцевих політичних партій,
  • Розробку рекомендацій щодо реалізації реформи освіти в Закарпатській області в районах компактного проживання національних меншин за результатами глибинних та формалізованих інтерв’ю та круглого столу.

  Зацікавлені сторони для проведення мінімум 60 глибинних інтерв’ю повинні включати (але не обмежуватись) такі групи в Закарпатській області:

  1. Представники органів місцевої влади та самоврядування (різні структурні підрозділи – освіти, культури, національностей тощо) – мінімум 10 осіб,
  2. Керівництва шкіл та інших закладів освіти (професійно-технічних навчальних закладів, ВНЗ 1-4 рівнів) – мінімум 10 осіб,
  3. Вчителі шкіл (української мови та інших дисциплін) – мінімум 10 осіб,
  4. Батьки учнів (шкіл національних меншин та шкіл з українською мовою навчання) – мінімум 5 осіб,
  5. Учні старших класів загальноосвітніх шкіл (з мовою навчання меншин та з українською мовою навчання) – мінімум 5 осіб,
  6. Студенти – мінімум 5 осіб,
  7. Представники громадських організацій національних меншин – мінімум 5 осіб,
  8. Роботодавці – мінімум 5 осіб,
  9. Представники місцевих політичних партій – мінімум 5 осіб.

  Зацікавлені сторони для проведення мінімум 200 формалізованих інтерв’ю мають включати (але не обмежені) наступні групи в Закарпатській області:

  1. Батьки учнів (шкіл національних меншин та шкіл з українською мовою навчання) – мінімум 50 осіб,
  2. Учні старших класів загальноосвітніх шкіл (з мовою навчання меншин та з українською мовою навчання) – мінімум 100 осіб,
  3. Студенти – мінімум 50 осіб.

  За результатами конкурсу буде обрано не більше одного проекту у Закарпатській області. Перевага надаватиметься проектам, поданим від низки організацій-партнерів, а також проектам, які здійснюватимуться у кількох районах Закарпатської області.

  Максимальний розмір гранту – 310 000 гривень.

  Максимальна тривалість проектів – 6 місяців, але в будь-якому разі проект має завершитись до 31.12.2018 року.

  Останній термін подання проектів – 22.05.2018 р. – до 18.00

   

  Кваліфікаційні вимоги до учасників конкурсу

  До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації громадянського суспільства, які мають:

  • статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні не менше 1 року;
  • спроможність впроваджувати грантові проекти та звітуватися за ними (включаючи фінансове звітування);
  • запланували у бюджетах своїх проектів участь одного (двох) представників своєї організації у 2-денній конференції у жовтні 2018 р., яка припадає на період виконання проекту (орієнтовно – Центральна Україна);
  • веб-сайт організації та/або сторінку у фейсбуці.

  Досвід практичної роботи у сфері запропонованого проекту буде конкурентною перевагою. Вітається здійснення проектної діяльності у співпраці з іншими регіональними громадськими організаціями, організаціями аналітичного, експертного спрямування, ЗМІ.

  Програма не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам та пов’язаним із ними ОГС.

  Переможці конкурсу матимуть можливість отримати додаткові знання щодо розбудови інституційної та професійної спроможності, покращити знання та розуміння питань щодо зближення Україна-ЄС та імплементації УА, відвідати регіональні дводенні конференції для отримувачів грантів та інших регіональних ОГС і ЗМІ. Учасники конкурсу повинні закласти в грантові заявки орієнтовні витрати (в т.ч. проїзд та проживання) на участь одного (двох) представників у 2-денній конференції у жовтні 2018 р., яка припадає на період виконання проекту (орієнтовно – Центральна Україна).

  Зверніть будь-ласка увагу на інструкцію про проведення конкурсу, аплікаційну форму, бюджет проекту (із рекомендаціями з підготовки бюджету проекту), стандартну грантову угоду, методику оцінки грантових заявок та критерії прийнятності, з якими ви можете ознайомитись нижче!

  Інструкція про проведення конкурсу

  Додаток А. Аплікаційна форма

  Додаток Б. Бюджет проекту (Рекомендації з підготовки бюджету проекту)

  Додаток С. Стандартна грантова угода

  Методика оцінки грантових заявок

  Критерії прийнятності

  Проектні пропозиції з додатками слід надсилати на адресу rfr@ier.kiev.ua одним електронним листом. Додатки до проектної пропозиції мають бути додані у форматі .doc, .xls або .pdf. Кожен додаток слід надсилати одним окремим файлом. У випадку неможливості надіслати проектну пропозицію одним електронним листом (в разі великого обсягу додатків), грантова заявка може бути розміщена на файло-обмінних системах із зазначенням посилання на неї.

  Подані на конкурс матеріали не рецензуються. Про результати розгляду кожної проектної пропозиції буде повідомлено електронною поштою.

  Рішення про підтримку або відхилення грантової заявки схвалюється колегіально Грантовою комісією, до якої запрошуються фахівці з питань європейської інтеграції. Грантова комісія залишає за собою право надати заявнику вимоги щодо доопрацювання грантової заявки.

  Остаточне рішення щодо грантової заявки оскарженню не підлягає.

  Причини відмови в підтримці грантових заявок не повідомляються.

  Зверніть увагу, що консультації щодо оформлення грантових заявок не надаються телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, листи будь ласка надсилайте на електронну адресу rfr@ier.kiev.ua.

   

  Дивіться також:

   

  [1] Ґайд - це список відкритих запитань, які ставляться під час бесіди. При цьому інтерв'юер може задавати додаткові запитання, уточнення, просити навести приклади, і т. п.

   

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua