Друк

AGRICISTRADE

AGRICISTRADE: Оцінка торговельного потенціалу країн СНД на ринках сільськогосподарської продукції та біомаси

 

 

Читайте про презентацію результатів проекту у Брюсселі 30.11.2016

 

Внаслідок можливого підписання угод про «Глибоку та всеохоплюючу зону вільної торгівлі»(ЗВТ) між ЄС, Вірменією, Грузією, Молдовою та Україною, вступу Російської Федерації до Світової Організації Торгівлі в 2012 році та організації в 2011 році Митного Союзу між Російською Федерацією, Білорусією й Казахстаном, очікується значне пожвавлення торгівельних стосунків між Європейським Союзом то його східними сусідами.

Метою AGRICISTRADE є сприяння цьому процесу шляхом аналізу можливих наслідків торгівельних домовленостей та прогнозування напрямків розвитку агропромислових галузей економіки Азербайджану, Білорусії, Вірменії, Грузії, Казахстану, Молдови, Російської Федерації та України.

Таким чином AGRICISTRADE робить свій внесок в аналіз існуючої ситуації, оцінку потенціалу та прогнозу майбутнього розвитку агропромислового комплексу. Збір та аналіз статистичних даних а також відповідних державних заходів допоможе глибше зрозуміти стан справу сільському господарстві та харчовій промисловості країн Співдружності Незалежних Держав (СНД).

Також консорціум AGRICISTRADE має на меті виявити можливий ефект державних інтервенцій на перспективи розвитку ряду ланцюгів постачання шляхом дослідження агроекологічних, соціально-економічних та інституційних бар’єрів, що не дозволяють використати в повній мірі сільськогосподарський потенціал країн СНД.

В рамках даного проекту, AGRICISTRADE долучається до покращення існуючих біофізичних та економічних інструментів моделювання збагачуючи їх емпіричну базу та регіональну репрезентацію. Крім того, консорціум розробляє методологію оцінки потенційної пропозиції та попиту на сільськогосподарську продукцію в СНД. Цей підхід буде використаним для надання числового виміру та подальшого аналізу ефектів таких чинників як розвиток ринку, зміна технології та впровадження різноманітних варіантів аграрної політики країн СНД на попит та торгівлю в даних країнах. Окремо будуть вивчені наслідки цих інтервенцій для АПК ЄС.

Результати проекту допоможуть більш об’єктивному та всебічному діалогу між урядовцями ЄС щодо можливого впливу ЗВТна аграрний потенціал країн СНД.

 

Сайт проекту: http://www.agricistrade.eu/

 

Статистика:

Експертами Інституту підготований та опублікований збірник сільськогосподарської статистики України за 2004-2013 роки. Збірник містить інформацію про значення аграрного сектору в економіці України, використання землі, виробництво, динаміку цін, споживання, кількість та розмір підприємств, торгівлю та державну підтримку. Аналогічні звіти підготовані науковцями інших країн-учасниць проекту. Зібрані дані будуть корисними для проведення порівняльного аналізу аграрних секторів країн Східної Європи та Ценральної Азії.
Збірники статистики усіх країн-членів можна скачати за  адресою: http://www.agricistrade.eu/statistics

  

Powered by

Activemedia
© 2010
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01030 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kiev.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua