
Цей трирічний проект, який розпочався у квітні 2015 року, покликаний пояснити законодавчі, політичні та економічні наслідки трьох Угод про асоціацію і поглиблені та всеохоплюючі зони вільної торгівлі (ПВЗВТ). Ці угоди – дуже об’ємні та технічні юридичні документи, які не можна «прочитати, як книжку». Хоча деякі спрощені інформаційні документи були опубліковані ЄС, проект має дві ключові мети:
- Першою метою поточного проекту є створення комплексного та компактного Посібника для кожної з трьох країн. Ці Посібники пояснюють у зрозумілих та чітких термінах законодавчі зобов’язання угод, а також описують виклики їх впровадження для державного та приватного секторів.
- Другою метою є аналіз вибраних «гарячих тем», пов’язаних з угодами і які викликають найбільше занепокоєння в трьох країнах. Продукти цієї діяльності будуть різноманітними - від коротких коментарів на актуальні питання до глибоких досліджень окремих секторів, щодо яких угоди є найбільш складними або містять найбільше викликів з точки зору впровадження.
Проект виконується у тісній співпраці з трьома урядами, інституціями ЄС та SIDA, що дозволить трьом країнам ділитись досвідом та навчатись.
САЙТ ПРОЕКТУ
Період виконання:
2015-2017
Контактна персона:
Вероніка Мовчан
Координатор проекту
Ел. адреса: movchan@ier.kiev.ua
Тел: +38 044 278 63 42
Партнери:
Проект очолює:
- Центр європейських політичних досліджень (Centre for European Policy Studies – CEPS) в Брюсселі, керівники проекту – Майкл Емерсон та Стівен Блокманс;
у партнерстві з:
- Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) в Києві, керівники проекту – Ігор Бураковський та Вероніка Мовчан;
- «Експерт-груп» у Кишиневі, керівник проекту – Деніс Сенуза;
- «Реформатікс» у Тбілісі: керівник проекту – Тамара Ковдзірідзе.
Результати проекту

Посібник:
- Посібник "Поглиблення відносин між ЄС та Україною: Що? Чому і як?". 2016 (укр / англ)
- Брошура "Україна та Європа: короткий довідник". 2016 (укр / англ)
Публікації за участю експертів ІЕД:
- Експорт спростовує міфи: що показала торгівля України з ЄС у 2017 році. Автор: Вероніка Мовчан. 2018 (укр)
- Старий експорт у нових реаліях. Що змінилося в торгівлі України з ЄС? Автор: Вероніка Мовчан. 2017 (укр)
- Конвенція Пан-Євро-Мед про пільгові правила походження та їх переваги: порівняльний аналіз її застосування для Грузії, Молдови та України. Автори: Майкл Емерсон, Тамара Ковзірідзе, Вероніка Мовчан. 2017 (англ)
- Чи повинна Україна прагнути приєднатися до митного союзу ЄС? Автори: Майкл Емерсон, Вероніка Мовчан. 2017 (англ)
- Радикальні зміни у торговельних структурах Грузії, Молдови та України, у напрямку Європи, віддаляючись від Росії. Автори: Майкл Емерсон, Тамара Ковзірідзе, Вероніка Мовчан. 2017 (англ)
- Експорт України в ЄС у 2016 році. Автор: Вероніка Мовчан. 2017 (укр)
- Малий вперед. Що дав Україні перший рік вільної торгівлі з ЄС. Автор: Вероніка Мовчан. 2016 (укр)
- Дилеми європеїзації: політичні вибори та економічні перетворення в країнах Східного партнерства. Автори: Деніс Ченуза, Гілауме Ван Дер Лу, Вероніка Мовчан. 2016 (англ)
- Оцінка впливу на навколишнє середовище в ЄС як дорожня карта реформ в Україні. Автор: Юлія Огаренко. 2016 (англ)
- Штрафні заходи російської торговельної політики по відношенню до України, Молдови та Грузії. Автори:Деніс Ченуша, Майкл Емерсон, Тамара Ковдзірідзе, Вероніка Мовчан. 2014 (англ)
- Читайте всі публікації проекту тут
Конкурс есе на європейську тематику для молоді:
Публічні заходи:
- Конференції «Угода про асоціацію між Україною і ЄС: перші уроки» у Львові, Києві та Харкові. 15-17.11.2016 (укр)